Darmowa dostawa od 300,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Złuszczanie naskórka - jak wykonać skuteczny peeling twarzy?

2020-11-04
Złuszczanie naskórka - jak wykonać skuteczny peeling twarzy?

Czym jest peeling?

Peeling to inaczej złuszczanie, w znaczeniu kosmetycznym – złuszczanie martwych komórek naskórka. Śmiało można powiedzieć, że ten rodzaj pielęgnacji skóry jest jednym z najpotężniejszych sposobów w kosmetyce, na uzyskanie pięknej, zdrowej, gładniej i młodej skóry. Jest to zabieg polegający na usunięciu zanieczyszczonej i zrogowaciałej wierzchniej warstwy naskórka. W ten sposób następuje pobudzenie skóry do produkcji nowych komórek. Stosowany jest zarówno w kosmetyce, jak i dermatologii. Po peelingu skóra staje się promienna, gładka, napięta i rozświetlona.

Naskórek można złuszczać na wiele sposobów, jednak, aby efekty były spektakularne, należy pamiętać o systematyczności oraz właściwym dobraniu peelingu do rodzaju i potrzeb skóry.

 

Jak wykonać skuteczny peeling twarzy samodzielnie?

Każdy peeling do twarzy będzie skuteczny, wystarczy tylko wybrać odpowiedni rodzaj do typu skóry.

Peelingi polecane do samodzielnego stosowania, to te w postaci kremów z mikrogranulkami lub enzymami. W zależności od rodzaju skóry wykonujemy je od jednego do dwóch razy w tygodniu przez cały rok. Na dobrze oczyszczoną skórę twarzy, najlepiej po wieczornej kąpieli, nakładamy produkt na twarz i szyję, a następnie delikatnie masujemy opuszkami palców. W niedługim czasie resztki peelingu wraz ze złuszczonym naskórkiem zaczną się osypywać. Jest to znak, że czas opłukać skórę czystą wodą, w celu pozbycia się resztek produktu. Jeśli wybieramy peeling enzymatyczny, to nakładamy go na skórę i czekamy kilka minut, po upływie których zmywamy produkt. Jest on wskazany dla delikatnej skóry, która nie toleruje pocierania i nieco drażniących granulek różnego pochodzenia, które są zawarte w klasycznych peelingach.

Na tak przygotowaną skórę dobrze jest nałożyć odpowiedni produkt pielęgnacyjny. Może to być serum, krem czy maska. Po peelingu składniki aktywne doskonale się wchłaniają, co gwarantuje skuteczność pielęgnacji. Choć sam zabieg wydaje się prozaiczny, jest niezwykle ważnym i cennym rytuałem, który powinniśmy wykonywać regularnie.

Jaki peeling można wykonać w gabinecie kosmetycznym?

Peelingi mechaniczne są także wykonywane w gabinetach kosmetycznych i to niemal przy każdym zabiegu. Często w salonach wykorzystuje się ich mocniejszą wersję, jak np. mikroderambrazję diamentową lub korundową, a także oxybrazję,  inaczej peeling wodno-tlenowy.

Popularne są także peelingi chemiczne, czyli eksfoliacja przy pomocy kwasów AHA lub BHA o różnym stężeniu. Kwasy AHA, to między innymi kwas glikolowy, mlekowy, migdałowy lub winowy, kwasy BHA, to np. kwas salicylowy.  Są to zabiegi bardziej inwazyjne, po których skóra złuszcza się stopniowo, rozluźniają się połączenia między komórkami w naskórku, co sprawia, że możliwe staje się usunięcie jego powierzchownej, zrogowaciałej warstwy. Taki zabieg jest prawdziwym dobrodziejstwem dla skóry: niweluje przebarwienia i zmiany potrądzikowe, napina skórę, rozjaśnia, rozświetla, zmniejsza pory, nawilża i działa przeciwstarzeniowo. Dobrodziejstw wypływających z działania kwasów na skórę jest bardzo dużo i każdy rodzaj skóry na tym skorzysta. Z peelingów chemicznych korzystamy w serii, bywa, że nawet do sześciu zabiegów.

Kiedy można skorzystać z głębokich peelingów?

 

O ile peelingi mechaniczne w postaci granulek czy enzymów możemy wykonywać cały rok i to do dwóch razy w tygodniu, o tyle peelingi chemiczne zaledwie dwa razy do roku – wczesną wiosną lub jesienią. Za każdym razem należy pamiętać, że skóra po zabiegu jest delikatna i uwrażliwiona, dlatego w sposób szczególny należy chronić ją przed promieniami słonecznymi. Do tego celu służą oczywiście kremy pielęgnacyjne z filtrami przeciwsłonecznymi. Każda marka posiadająca w swej ofercie kwasy owocowe posiada w portfolio całą gamę kosmetyków pielęgnacyjnych do użytku domowego.

Jaki zabieg głębokiego złuszczania wybrać?

 

Kosmetologia milowymi krokami zbliża się do medycyny i już dziś wyraźnie widać, jak te dziedziny doskonale się uzupełniają, optymalizując nawzajem efekty swoich działań.

Przykładem na taką synergię jest zabieg Enzymacid proponowany przez francuską markę Ericson Laboratoire. Enzymacid to niezwykle skuteczna metoda eksfoliacji, łącząca aż 5 rodzajów innowacji dermokosmetycznych High-Tech. Inspiracją do powstania tego zabiegu były właśnie nowoczesne metody wygładzania skóry wykorzystywane dotąd tylko w medycynie estetycznej. W zabiegu wykorzystano wszystkie dostępne metody złuszczania, dodając ( jakby tego było mało) silne działanie przeciwstarzeniowe. Na początku zabiegu kosmetolog wykonuje peeling mechaniczny - mikrodermabrazję, która daje efekt silnego wygładzenia skóry. Już podczas tego etapu pozbywamy się martwych komórek naskórka zalegających na powierzchni skóry i powodujących nierówności. Następny etap to peeling chemiczny - zastosowano tu aż osiem synergicznie działających kwasów AHA i BHA. Tak bogaty kompleks kwasów nie tylko doskonale wygładzi skórę, ale też głęboko ją nawilży, zregeneruje i spłyci powierzchniowe zmarszczki mimiczne. Kolejny etap zabiegu Enzymacid, to zastosowanie enzymów, które wnikając głęboko w warstwy skóry, długotrwale usprawniają procesy komórkowe zachodzące w naskórku. Dzięki temu nasza skóra pozostanie młoda i gładka przez kilka kolejnych tygodni. Jeśli dodamy do tego działanie rozjaśniająco- regenerujące stabilizowanej witaminy C i innowacyjną metodę stymulacji włókien kolagenu, uzyskamy zaskakująco głęboki efekt wygładzenia, odmłodzenia i rozjaśnienia skóry.

W rezultacie Enzymacid to zabieg, który zastąpi serię tradycyjnych zabiegów złuszczających i jednocześnie sam może być wstępem do holistycznie połączonych działań kosmetyczno - medycznych.

Polecane

pixel