Darmowa dostawa od 300,00 zł
SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Skuteczność dermokosmetyków - czy rzeczywiście działają?

2020-12-29
Skuteczność dermokosmetyków - czy rzeczywiście działają?

Zastanawialiście się zapewne, dlaczego niektóre kosmetyki dostępne są wyłącznie w aptekach, specjalistycznych sklepach lub salonach kosmetycznych. Jest tak dlatego, ponieważ mówimy tu o dermokosmetykach, zwanych także kosmeceutykami. Ich wyróżnikiem jest zaawansowany skład, często wysokostężony, który sprawia, że są to produkty niemal dermatologiczne, przeznaczone do konkretnych typów i problemów skóry. Wykazują one delikatne działanie lecznicze lub też wspomagają leczenie. Tworzone są w wyspecjalizowanych laboratoriach i są wynikiem wielu badań naukowych i najnowszych osiągnięć biotechnologii i farmakologii. 

Jakie jest przeznaczenie dermokosmetyków?

Kosmetyki, z którymi na co dzień stykamy się w drogeriach, to produkty pielęgnacyjne, działające dość powierzchownie. Mają naturalnie swoje przeznaczenie, np. nawilżają, działają rozświetlająco czy przeciwzmarszczkowo, jednak nie wykazują działania dermatologicznego. Zazwyczaj pięknie pachną i sprawiają, że czujemy się zadbani. Dermokosmetyki mają działanie dogłębne, zdecydowanie bardziej skuteczne i bezpieczne. Efekty ich stosowania są długotrwałe, a czasami całkowicie eliminują problem.  Preparaty te pielęgnują, stymulują regenerację skóry, zwiększają jej odporność, znacząco opóźniają procesy starzenia. Redukują także defekty na poziomie dermatologicznym, np. przebarwienia, zmiany potrądzikowe, rozstępy, cellulit, trądzik różowaty itp. Wśród nich znajdziemy także preparaty działające na stany chorobowe, jak łuszczyca, atopowe zapalenie skóry czy trądzik.

Kto korzysta z dermokosmetyków?

Po tę kategorię kosmetyków sięgają osoby, dla których dbanie o skórę nie jest wyłącznie codzienną czynnością, ale sposobem na eliminację przykrych defektów. Wśród miłośników kosmeceutyków są też tacy, którzy cenią sobie produkty z pogranicza kosmetologii i dermatologii. Ponieważ preparaty te są hipoalergiczne i często bezzapachowe, to cieszą się zaufaniem alergików, których skóra musi być pod szczególną opieką. 

Dermokosmetyki w salonie kosmetycznym

Wiele salonów kosmetycznych specjalizuje się w zaawansowanej kosmetologii. Na fotelu u kosmetologa można skorzystać z zabiegów na bazie wysokostężonych  kosmeceutyków, wymagających dużej wiedzy i umiejętności. W tym przypadku bardzo ważna jest odpowiednio przeprowadzona konsultacja i spersonalizowana terapia, połączona z kontynuacją kuracji w warunkach domowych. Z zabiegów u kosmetologa korzystają osoby, których skóra potrzebuje dogłębnej i wieloetapowej regeneracji. Są kategorie dermokosmetyków, które można nabyć wyłącznie w salonie kosmetycznym lub na przykład w klinikach medycyny estetycznej. Bardzo często eliminacja defektów skóry polega na współpracy dermatologa i kosmetologa, co przynosi naprawdę spektakularne efekty.

Składy dermokosmetyków

Głównymi składnikami aktywnymi kosmeceutyków są m.in. witaminy, antyoksydanty, związki mineralne, a także ekstrakty roślinne. W dermokosmetykach stworzonych do celów zabiegowych w salonach kosmetycznych znajdują się aktywne składniki pochodzenia morskiego, fitobiologicznego i biotechnologicznego. Jeśli ktoś kojarzy film „Było sobie życie”, to zapewne wie, w jaki sposób przedstawiono tam funkcjonowanie poszczególnych mechanizmów w ludzkim organizmie. Drmokosmetyki są tak aktywnymi kosmetykami, że gdyby powstał film o tym, jak działają na skórę, to mielibyśmy podobny obraz sytuacji. Zobaczylibyśmy krok po kroku w jaki sposób każdy składnik adaptuje się ze skórą, w jaki sposób jest wchłaniany i co z tego dalej wynika. Podumowując, składy są niezwykle zaawansowane i nadzwyczaj aktywne.

Przyszłość dermokosmetyków

W dzisiejszych czasach mamy zdecydowanie większą wiedzę na temat indywidualnych potrzeb naszej skóry, dlatego wiele osób wybiera właśnie kosmeceutyki. Wybór jest przeogromny, warto jednak dokładnie zapoznać się z ich składami, oraz przeczytać opinie na ich temat, zanim dokonamy zakupu. Niestety wielu producentów podchodzi do tematu nieuczciwie. Skład produktów potrafi znacznie odbiegać od ideału, nie zawsze też ten podany na opakowaniu równa się temu w środku. Bez wątpienia jednak ta kategoria produktowa rośnie w siłę, gdyż klienci świadomie wybierają zaawansowaną pielęgnację, jako gwarancję oczekiwanych efektów. Rozwija się też portfolio kosmeceutyków, do których należą też produkty dla niemowląt i małych dzieci, kobiet w ciąży oraz preparaty do opalania czy antypespiranty.

pixel