Darmowa dostawa od 300,00 zł
SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Przygotuj skórę na lato!

2020-06-29
Przygotuj skórę na lato!
Słońce jest najbardziej znaczącym źródłem energii, zapewnia nam światło i ciepło, które są niezwykle istotne dla naszego zdrowia. Korzystnie wpływa na humor, ponieważ sprzyja wytwarzaniu endorfin. Stymuluje produkcję witaminy D i może poprawiać stan skóry, np. w przypadku łuszczycy czy egzemy.

Korzystając z promieni słonecznych zawsze powinniśmy pamiętać o zachowaniu bezpieczeństwa. P
romieniowanie, które słońce emituje, może być szkodliwe dla naszej skóry - bo chociaż zapewnia ładną opaleniznę, to promienie UV są też główną przyczyną powstawania wolnych rodników odpowiedzialnych za przedwczesne starzenie się skóry (UVA), rumienia oraz poparzeń słonecznych (UVB).

Aby móc korzystać z dobrych stron słońca i jednocześnie uniknąć ryzyka związanego z działaniem promieniowania UV, należy używać skutecznych preparatów, które chronią skórę przed promieniowaniem i zapewniają równomierne rozłożenie substancji ochronnych.kosmetyki z linii Derma Sun

DERMA SUN - zaawansowana ochrona przeciwsłonecznaDerma Sun to linia produktów zapewniająca szeroką ochronę przed promieniowaniem UVA/UVB. Preparaty te zawierają fotostabilne - filtry, które skutecznie neutralizują promienie na powierzchni skóry. Niezwykle efektywna innowacja polega na połączeniu silnego przyspieszacza opalania i cząsteczki anti-aging aktywowanej termicznie, co zapewnia ochronę przed agresywnym działaniem słońca. Ericson Laboratoire oferuje nową linię preparatów DERMA SUN zapewniających szeroką ochronę przed UVA/UVB, z fotostabilnymi filtrami, które skutecznie neutralizują promienie na powierzchni skóry. Innowacją jest połączenie silnego przyspieszacza opalania i cząsteczki przeciwstarzeniowej aktywowanej termicznie, która zapewnia ochronę przed agresywnym działaniem słońca.

Melanocyt i melanogeneza

Proces barwienia skóry jest możliwy dzięki pigmentom o nazwie melanina, które są wytwarzane przez melanocyty. Wyróżniamy dwa rodzaje melanin:
  • eumelanina koloru ciemnobrązowego, która zawiera niewielkie ilości siarki,
  • feomelanina o barwie żółtopomarańczowej, w której zawartość siarki jest dużo większa.
Melanocyty mają słabe zdolności odnawiania się u osoby dorosłej. Z wiekiem liczba melanocytów aktywnych zmniejsza się, są one jednak reaktywowane podczas ekspozycji na promienie UV.


Konsekwencje narażenia skóry na działanie promieni UV

Działanie pozytywne: UV stymulują wydzielanie endoteliny przez keratynocyty. Endotelina to neuroprzekaźnik, który łącząc się z receptorem, stymuluje podział melanocytów i zwiększa liczbę oraz długość ich dendrytów. Stymuluje również syntezę i aktywność tyrozynazy.

Działanie negatywne: naskórek wystawiany na działanie UVB i UVA ulega pogrubieniu, pojawiają się komórki trwale uszkodzone przez promienie UV (sunburn cells) i zwiększa się ekspresja genu p53. UVA i UVB hamują również funkcje odpornościowe komórek Langerhansa, co powoduje zmniejszenie zdolności obronnych skóry. Promienie są więc w dużej mierze odpowiedzialne za przedwczesne starzenie się skóry.
Podstawowe składniki aktywne produktów z linii Derma Sun

THALITAN to składnik otrzymany w procesach biotechnologii: oryginalny kompleks utworzony z oligosacharydu pozyskiwanego z brunatnej algi Laminaria digitata, połączonego z magnezem i manganem. THALITAN stymuluje melanogenezę, chroniąc skórę przed szkodliwym działaniem słońca.
  • ochrona przeciwrodnikowa przed UVA i UVB,
  • ochrona protein komórkowych przed atakiem rodnikowym UVA i UVB.

VÉNUCÉANE™ to składnik pochodzenia biotechnologicznego nowej generacji: aktywowana termicznie ochrona skóry jest oparta na koncepcji tzw. inteligentnej kosmetyki. Występujące w ekstremalnych warunkach bakterie mają niezwykłe zdolności adaptacyjne, żeby przeżyć, te żywe istoty musiały wytworzyć szczególnie skuteczne i specyficzne mechanizmy obronne.

Produkty Derma Sun

Krem do opalania SPF 50 - wysoka ochrona obszarów wrażliwych – nos, czoło, oczy

Idealny na delikatne obszary twarzy (okolice oczu, nos i czoło). Przyspiesza opalanie, walczy z wolnymi rodnikami i procesem utleniania komórek. Działanie regenerujące i łagodzące.

Mleczko do opalania SPF 30 - wysoka ochrona obszarów wrażliwych – ciało i twarz

Wielofunkcyjny preparat przeciwsłoneczny, który walczy z fotostarzeniem, jednocześnie ułatwiając opalanie. Bogata konsystencja zapobiega suchości i łuszczeniu się skóry. Preparat nawilża i regeneruje.

Oba preparaty mają w składzie cząsteczkę o niezwykłych właściwościach adaptacyjnych i ochronnych, która została opracowana na bazie Thermus thermophilus - mikroorganizmu żyjącego w głębi oceanu. Występuje on w pobliżu podwodnych wulkanów, dlatego jest odporny na działanie wysokiej temperatury (nawet powyżej 70°C). Pod wpływem ciepła cząsteczka pobudza funkcjonowanie układu obronnego skóry podczas ekspozycji na słońce.


kosmetyki z linii Sundefense


SUNDEFENSE - bezpieczna opaleniznaFiltr przeciwsłoneczny jest odpowiednim produktem kosmetycznym, jeśli zawiera substancje nawilżające i odżywcze, które umożliwiają i wzmacniają działanie odmładzające preparatu, zapobiegając jednocześnie fotostarzeniu. Dokładnie takie właściwości są bazą ochronnej linii Sundefense opracowanej przez markę Bioline Jatò. To ekskluzywna linia kosmetyków przeciwsłonecznych zapewniająca efektywną i kompletną ochronę, a także działających jak wakacyjny zabieg upiększający.

Produkty z linii Sundefense nawilżają, zwiększają elastyczność skóry i nadają jej promienny blask, jednocześnie chroniąc ją przed niekorzystnym działaniem promieniowania UV. Są odpowiednie dla każdego rodzaju skóry, nie zawierają parabenów, a powstały na bazie połączenia składników ochronnych z cennymi olejami z egzotycznych roślin rosnących w amazońskich lasach deszczowych, dodatkowo mają wysoce wydajne formuły. Co więcej, kosmetyki te efektywnie zmniejszają zmarszczki, niwelują przebarwienia i zapobiegają fotostarzeniu się skóry.

Jedna linia – trzy najważniejsze działania na rzecz odpowiedniej pielęgnacji słonecznej

  • OCHRONA - filtry UVA i UVB oraz składnika SPF Booster (surowe składniki o właściwościach filmotwórczych i zdolności do odbijania promieni UV).
  • ZAPOBIEGANIE STARZENIU SIĘ - oleje z roślin występujących w amazońskich lasach deszczowych, zawierających witaminę E, panthenol oraz ekstrakt z papai.
  • PRZYGOTOWANIE i ADAPTACJA SKÓRY - kompleks Tan Activator - substancja roślinna, która pobudza naturalna syntezę melaniny.

Dzięki linii Sundefense każdy może znaleźć dla siebie spersonalizowane rozwiązanie ochronne, które przygotuje i przystosuje skórę do kontaktu ze słońcem, dzięki czemu opalanie będzie bezpieczne, a skóra będzie wyglądała olśniewająco. Lina to siedem różnych preparatów, które odpowiadają na zróżnicowane potrzeby różnych rodzajów cery.
pixel