Darmowa dostawa od 300,00 zł
SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Pielęgnacja skóry dojrzałej

2020-11-16
Pielęgnacja skóry dojrzałej

O pielęgnacji skóry dojrzałej można pisać bez końca, wszak zapotrzebowanie na wiedzę w tym temacie jest spore. Nie jest tajemnicą, że widoczny dla oka proces starzenia się skóry zaczyna się dość wcześnie, bo w okolicach 20-tego roku życia. Oczywiście niewiele osób będących w tym wieku zastanawia się nad tym problemem. Póki jesteśmy młodzi mamy kompletnie inne sprawy na głowie. Młode dziewczyny pielęgnują swoją skórę produktami dostosowanymi do wieku lub też skupiają się na młodzieńczych defektach skóry. Ważny jest dla nich także makijaż i kamuflowanie niedoskonałości. Dopiero przed 30-tką przychodzi refleksja i dojrzewamy do zaawansowanej kosmetyki.

Przyczyny starzenia się skóry

Nasza skóra zmienia się na przestrzeni lat. Traci swoją pierwotną spoistość, zmieniają się też rysy twarzy. U każdej osoby przebiega to indywidualnie i zależy od wielu czynników. Pierwszym jest na pewno genetyka i właściwości osobnicze. Kobiety w jednej rodzinie mogą cechować się podobną strukturą skóry i tendencją do zmarszczek, zwłaszcza mimicznych. Postęp w dziedzinie kosmetologii i przede wszystkim zwiększona świadomość kobiet w temacie pielęgnacji urody, pozwala na przedłużenie młodzieńczego wyglądu. Nie zawsze córka musi się starzeć tak jak matka, ponieważ jej wiedza i odpowiedni dobór kosmetyków mogą ten proces zdecydowanie spowolnić oraz złagodzić. 

Za starzenie się skóry mogą być także odpowiedzialne czynniki atmosferyczne, jak słońce, wiatr czy mróz. Jeśli nie zabezpieczamy przed nimi naszej skóry, to niestety zaprocentuje to nieodwracalnymi uszkodzeniami, które można będzie wyłącznie łagodzić.

To jak się starzejemy zależy także od zawartości tkanki tłuszczowej na twarzy, jej muskulatury i mimiki. Z pomocą przychodzą kosmetyki o zaawansowanych składach, które znacząco spowalniają starzenie skóry oraz niwelują jego skutki.

Produkty anti age

Wiele kosmetyków działa przeciwstarzeniowo. Nawet zwykły krem nawilżający spełnia tę funkcję. Zaawansowana kosmetologia pozwala nam jednak dobrać produkty, które odpowiadają indywidualnemu zapotrzebowaniu. Jestem wyznawczynią teorii, że skóra nie ma wieku, ale potrzeby. Tendencję do zmarszczek mimicznych może mieć 30 i 40 latka. Stąd z oznaczeniami na opakowaniach kremów, typu 20+, 30+ itd., zgadam się tylko w małym procencie.

Produkty dla skóry szarej i zwiotczałej, z wyraźną siatką zmarszczek 

Skóra o której mowa często występuje u palaczek, osób mieszkających w dużych miastach, a także tych, które często się odchudzają. Wymaga ona kuracji dotleniających czy witaminowych, które skórę oczyszczą, usuną toksyny, przywrócą wigor i blask. Sprzymierzeńcem są odżywcze serumy, kremy i maski z witaminą C i kwasem hialuronowym. Przy systematycznym stosowaniu efekty ani age są spektakularne. Skóra zaczyna nabierać rumieńców, wypełnia się, rozjaśnia i staje się promienna. Polecam linię BioPure oraz Vitamin Energy z francuskiej marki Ericson Laboratoire.

Produkty na głębokie zmarszczki mimiczne

Wiele kobiet ma genetyczną skłonność do wyraźnych zmarszczek mimicznych, które tworzą się wokół ust, między brwiami czy pod oczami. Często są one tak głębokie, że panie decydują się na zabiegi z zakresu medycyny estetycznej i wypełnianie ich poprzez ostrzykiwanie. Można je także spłycać przy pomocy specjalistycznych kosmetyków, na przykład zawierających retinol lub substancję, będącą alternatywą dla toksyny botulinowej. Kosmetyki na bazie retinolu spłycają zmarszczki, poprzez systematyczne złuszczanie naskórka, dzięki czemu  linie te łagodnieją, a skóra pobudzana jest do regeneracji. Występuje również wyraźne napięcie skóry, czyli efekt liftingu. Z tej kategorii warto wypróbować linię PROCEUTIC Agebiotic włoskiej marki Bioline Jato. Natomiast kosmetyki zawierającą alternatywę dla botuliny będą hamowały skurcze skóry, a co za tym idzie pogłębianie zmarszczek. Zwykle zawierają też kwas hialuronowy, który je wypełnia. Taka specjalistyczna linia jest w ofercie marki Ericson Laboratoire i nazywa się SkinJexion. 

Kosmetyki poprawiające owal twarzy – odwracanie trójkąta piękna

Wyglądowi skóry niestety nie sprzyja grawitacja. U niektórych kobiet widać to zdecydowanie wyraźniej niż u innych. Charakterystyczne chomiczki pojawiające się w okolicach brody zmieniają prawidłowy kształt twarzy i sen z powiek niejednej pani. Ale i na to są sposoby w postaci skoncentrowanych formuł opartych na czynnikach remodelujących i poprawiających owal twarzy. Zabieg GENXSKIN, francuskiej marki Ericson Laboratoire, potrafi na uśpić geny, które odpowiadają za proces starzenia się, dzięki czemu skóra nie traci jędrności. Starzeje się w mniej widoczny sposób, a skóra nie jest skłonna do silnej utraty jędrności. Podobne działanie mają kosmetyki z linii AGE Beauty Secret od Bioline Jato. To nic innego, jak naprawa DNA, dzięki czemu przywracamy prawidłowy kształt twarzy, a trójkąt piękna stopniowo wraca do pierwotnej formy. Twarz powinna być szersza u góry i węższa na dole. Gdy się starzejemy, te proporcje są odwrotne. Wpływanie kosmetologii na geny i naprawę DNA oraz przywracanie młodzieńczych rysów twarzy jest fenomenem, z którego należy bezwzględnie korzystać.

W codziennej pielęgnacji skóry ważna jest systematyczność. Jeśli widzimy pierwsze symptomy starzenia się skóry, jej nadmierne przesuszenie oraz drobne zmarszczki, to warto sięgnąć po powyższe kosmetyki. Jest to też czas na zatroszczenie się o najdrobniejsze detale. Taka skóra nie wybaczy nam już bylejakości i braku zaangażowania. Jeśli o nią zadbamy, odwdzięczy się nam pięknym odbiciem w lustrze.

pixel