Darmowa dostawa od 300,00 zł
SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

PUR OXYGENE

2021-10-04
PUR OXYGENE

ERICSON LABORATOIRE po raz kolejny wprowadza innowację, oferując zupełnie nową gamę produktów przeciw zanieczyszczeniom - PUR OXYGENE, dedykowaną dla skóry mieszkańców miast.

ZANIECZYSZCZENIE, WRÓG SKÓRY NUMER 1?

Dwa ciężary i dwie miary… jeśli za każdym razem, gdy wystawiamy się na słońce, bez zastanowienia stosujemy konkretną pielęgnację ochronną, to niestety nie mamy tego samego stopnia dbałości o ochronę przed zanieczyszczeniami. Jednak nasza skóra jest stale narażona na ataki środowiska, z pewnością bardziej dyskretne, ale jednak równie szkodliwe dla równowagi skóry. Czynniki zanieczyszczające nie tylko pozostają na powierzchni skóry, ale również są zdolne do dyfuzji do jej głębokich warstw. Z tego faktu, wielokrotne narażenie na drobne cząstki, wielopierścieniowe węglowodory aromatyczne, z lotnymi związkami organicznymi i innymi tlenkami powodują reakcje łańcuchowe.

Ericson Laboratoire - Pur Oxygene

ODWODNIENIE, NIEDOSKONAŁOŚCI, PRZEDWCZESNE STARZENIE… ZANIECZYSZCZENIA - ŹRÓDŁO WSZYSTKICH NASZYCH PROBLEMÓW

Na poziomie naskórka zanieczyszczenia modyfikują funkcję bariery skórnej, czyli metabolizm lipidów warstwy rogowej naskórka oraz białek zawartych w korneocytach. Wchłanianie niepożądanych cząstek odbywa się na ogół drogą międzykomórkową: cząsteczki przechodzą przez warstwę rogową naskórka przez lipidy międzykomórkowe i omijają korneocyty. Dzięki temu zanieczyszczenia lipofilowe o niewielkich rozmiarach są łatwiej wchłaniane do głębokich warstwach skóry. Generuje to logicznie nierównowagę objawiającą się zaczerwienieniem, odwodnieniem i egzemą, ale także zjawiskami hiperpigmentacji.

Poprzez zmianę płaszcza hydrolipidowego, zanieczyszczenia wpływają na funkcję bariery ochronnej naskórka. Jego spadek prowadzi do powolnej odnowy komórek, zwiększa się wrażliwość i reaktywność skóry. Rzeczywiście, zanieczyszczenia wywołują stres oksydacyjny i stan zapalny poprzez stymulację syntezy prozapalnych cytokin, powodując uczucie dyskomfortu (mrowienie, zaczerwienienie, ciepło, suchość). Z tego powodu liczba wrażliwych skór jest ważniejsza w krajach uprzemysłowionych. Ponadto narażenie na zanieczyszczenia może również powodować rozszerzenie ujścia pęcherzyka, zwiększając produkcję sebum. Skóra wtedy wydaje się błyszcząca na powierzchni i dogłębnie ulega odwodnieniu. Należy również zauważyć, że niektóre zanieczyszczenia w połączeniu z promieniami UV mogą utleniać skwalen, lipid wytwarzany przez gruczoły łojowe. Utlenianie sebum prowadzi do syntezy komedogennych cząsteczek i swoistych cytokin, które mogą powodować stany zapalne trądziku.

Jeśli zanieczyszczenie powoduje niedoskonałości i nadwrażliwość, to przede wszystkim powoduje przedwczesne starzenie się skóry, zwiększając produkcję wolnych rodników, które uszkadzają komórki i powodują niszczenie włókien kolagenowych i elastynowych. Kiedy skóra styka się z zanieczyszczeniami, zachodzi kaskada oksydacyjna. Kolagen jest degradowany przez kolagenazy; elastyna przez elastazy i te różne zmiany logicznie zwiększają widoczność zmarszczek. W wyniku codziennych ataków zanieczyszczeń komórki aktywują swój system obronny i „wypalają się” w tej walce, co skutkuje niedoborami witamin E i C, które są głównymi przeciwutleniaczami skóry. Produkcja endogennych przeciwutleniaczy (takich jak superoksydysmutaza, katalaza czy glutation) jest również zagrożona, ponieważ metale ciężkie zawarte w zanieczyszczeniach ograniczają ich syntezę. Lepiej wtedy rozumiemy, dlaczego pilna jest reakcja.

Ericson Laboratoire - Pur Oxygene - zabieg dotleniający skórę

PUR OXYGEN, PRAWDZIWE ODDYCHANIE DLA SKÓRY „UDUSZONEJ”

Wszyscy wiemy, że linia przeciw zanieczyszczeniom jest zawsze delikatnym ćwiczeniem dla marki kosmetycznej. Czy musimy działać z wyprzedzeniem i koncentrować się na zapobieganiu, zapewniając skórze „tarczę”, która zmniejszy narażenie na cząsteczki? A może raczej działając w sposób leczniczy i pomagając skórze optymalnie naprawić wiele zmian spowodowanych wieloma zanieczyszczeniami?

Dla marki ERICSON LABORATOIRE nie ma mowy o kompromisie.
Wysokie wymagania oraz ogromna wiedza naukowa wykorzystywana w procesach powstawania nowych linii kosmetyków, zaowocowały powstaniem nowej gamy produktów - PUR OXYGENE.

Zabieg ten stanowi globalną odpowiedź pozwalającą skórze mieszkańców miast na skuteczną obronę przed licznymi agresjami nieodłącznie związanymi z naszym współczesnym życiem. W tym celu marka wybrała dwie innowacyjne aktywne „osłony”, które zapewniają ochronę przed różnego rodzaju atakami środowiskowymi, jednocześnie pomagając skórze ożywić jej mechanizmy samoobrony.

Pur Oxygene - linia kosmetyków przeciw zanieczyszczeniom

NIEZBĘDNY SKŁADNIK AKTYWNY – LIGNACELL

LIGNACELL to biotechnologiczny składnik aktywny pozyskiwany z Schisandra Chinensis, dzikiej liany używanej w tradycyjnej medycynie chińskiej. Szczególnie bogaty w lignany, cząsteczki znane ze swoich silnych naturalnych właściwości przeciwutleniających, a także adaptogennego charakteru przeciwko agresji środowiskowej, LIGNACELL pozwala zmniejszyć reakcje zapalne skóry, wzmocnić barierę naskórkową i zachować integralność skóry właściwej, zapobiegając niszczeniu elastyny i włókna kolagenowe. Zwiększa mikrokrążenie skórne oraz dotlenienie komórek, co może w pełni wypełnić ich rolę i zapewnić lepszą dynamikę skóry. Jego skuteczność została zbadana in vitro na modelach 3D skóry wystawionych na działanie zanieczyszczeń w celu wykazania jej zdolności do przywracania fizjologicznej równowagi skóry, a następnie przetestowana na miejscu na ochotnikach którzy są narażeni co najmniej 4 godziny dziennie na zanieczyszczenia. Badanie przeprowadzone jednocześnie w Lyonie (trzecie najbardziej zanieczyszczone miasto we Francji) oraz w Chengdu, chińskim mieście liczącym około 20 milionów mieszkańców, wykazało skuteczność LIGNACELL.

Cytryniec Chiński

NIEZBĘDNY SKŁADNIK AKTYWNY - LIGHT’ENSIS

Dermatolodzy wyjaśniają: 80% starzenia się skóry wiąże się z zanieczyszczeniami związanymi z ekspozycją na słońce, które zwiększa rozwój czynników zanieczyszczających i wywołuje zmiany chromosomowe, które przyspieszają degenerację komórek. Nie wspominając o niebieskim świetle wielu ekranów, z którymi codziennie mamy do czynienia, co również znacznie zwiększa stres oksydacyjny. Firma ERICSON LABORATOIRE zdecydowała się polegać na konkretnym składniku aktywnym do zwalczania szkodliwych skutków tego fotozanieczyszczenia: LIGHT’ENSIS, otrzymywanym w drodze biotechnologii z ekstraktu Cistus Monpeliensis. Roślina ta, bogata we flawonoidy, jest szczególnie skuteczna w ochronie przed promieniami UV, zanieczyszczeniami i niebieskim światłem.

W ten sposób LIGHT’ENSIS pomaga chronić keratynocyty przed cytotoksycznością zapalną, chronić DNA przed promieniami UVB w celu naprawy uszkodzeń wywołanych skumulowanymi codziennymi agresjami fotograficznymi i zmniejsza stres oksydacyjny. Krótko mówiąc, faworyzuje globalne działanie w funkcji resetowania na poziomie metabolizmu komórkowego. Dzięki temu spłyca się delikatność i zmarszczki, wygładza mikrorelief skóry, a skóra odzyskuje jędrność i jędrność.

Dzięki innowacyjnej synergii rygorystycznie dobranych składników aktywnych PUR OXYGENE zapewnia kompleksową ochronę przed różnego rodzaju atakami środowiskowymi, jednocześnie pomagając skórze rozwinąć sprężystość i odporność na stres oksydacyjny. Umożliwiając lepszą ochronę bariery skóry, znaczną poprawę oddychania komórek i zmniejszoną absorpcję środowiskowych przyspieszaczy starzenia, zabieg PURE OXYGENE zapewnia ochronę przed fotozanieczyszczeniami i zanieczyszczeniami powodującymi starzenie się skóry.

Czystek
pixel