Darmowa dostawa od 300,00 zł
SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Genetyczne odmładzanie komórek skóry – profilaktyka anti aging

2020-11-02
Genetyczne odmładzanie komórek skóry – profilaktyka anti aging

Dlaczego skóra się starzeje?

Starzenie się skóry, to dla wielu osób, a zwłaszcza kobiet, bardzo nieprzyjemny okres. To jednocześnie czas, kiedy bardzo poważnie rozmyślamy o zabiegach anti aging.  O starzeniu się skóry zaczynamy mówić zazwyczaj wtedy, gdy zobaczymy u siebie pierwszą zmarszczkę. Jednak ten proces rozpoczyna się znacznie wcześniej. Jak by na to nie patrzeć, jest to proces nieunikniony, choć oczywiście może mieć przebieg łagodniejszy lub bardziej wyrazisty.

Starzenie się skóry ma zasadniczo dwa podłoża: wewnątrzpochodne i zewnątrzpochodne. To pierwsze jest tym naturalnym, którego rytm jest uwarunkowany genetycznie. Proces ten uzależniony jest od indywidualnego zegara biologicznego, genetycznie zaprogramowany. Zewnątrzpochodne natomiast starzenie się skóry jest z kolei zależne w dużej mierze od nas samych, tego, w jaki sposób dbamy i chronimy naszą skórę. Słońce, tytoń, stres, brak odpowiedniej pielęgnacji – to czynniki, które znacząco przyspieszają proces starzenia nie tylko skóry, ale całego organizmu.

Jak skutecznie przeciwdziałać starzeniu się skóry?

Wprawdzie na sam proces starzenia skóry nie mamy wpływu, to jednak możemy go łagodzić i nieco spowalniać. Mniej więcej około 40 roku życia większość z nas stwierdza, że to już nie żarty i rozpoczyna poszukiwania najskuteczniejszych metod na zachowanie młodości. Wyraźnie widzimy utratę wiotkości i zmianę owalu twarzy. Na szczęście w dzisiejszych czasach jesteśmy bardziej świadomi siebie, mamy też dostęp do wielu kosmetyków i zabiegów przeciwstarzeniowych. Każdy z nas starzeje się w różnym tempie i w różny sposób, na co wpływ mają niewątpliwie wspomniane już  geny. Dziś mamy już kosmetyki przeciwstarzeniowe, które nie tylko dbają o zewnętrzna kondycję i rozświetlenie skóry, ale także chronią jej genetyczny kapitał.  Z pomocą przychodzi zabieg GENXSKIN, francuskiej marki Ericson Laboratoire, będący idealnym zabiegiem na twarz dla osoby po 40 roku życia. Jego działanie polega na uśpieniu genów, które odpowiadają za proces starzenia się. Bez tego rodzaju ochrony matryca komórkowa ulega rozpadowi, przez co skóra traci jędrność, a twarz zaczyna się starzeć.

Jak działa zabieg Genxskin?

Zabieg anti aging GENXSKIN to nic innego, jak genetyczne odmłodzenie skóry, przy użyciu wysokoskoncentrowanych i innowacyjnych składników, stymulujących 14 genów odpowiedzialnych za proces starzenia się oraz zachowanie idealnego owalu twarzy.

Twarz młodej osoby ma kształt trójkąta, którego ostrze jest w okolicach brody. Twarz osoby dojrzałej, starzejącej się, przyjmuje kształt dokładnie odwrotny, podstawa trójkąta jest na dole twarzy. Opadają poliki, oblicze staje się cięższe.  Odpowiednim zabiegiem przeciwstarzeniowym można ten efekt odwrócić.

Tajemniczym składnikiem wykorzystanym w GENXSKIN, jest MATRIGENICS 14G. Ma on niezwykłą zdolność do reaktywowania genów odpowiedzialnych za syntezę i organizację trzech głównych elementów macierzy pozakomórkowej: kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego. Jego dobrodziejstwo wykorzystywane jest w zabiegu profesjonalnym, wykonywanym w salonach kosmetycznych, a także w kosmetykach z tej linii przeznaczonych do pielęgnacji domowej.

Składnik ten znajduje się we wszystkich kosmetykach przeciwstarzeniowych z linii Genxskin, a jego stężenie jest takie samo w produktach profesjonalnych jak i do użytku domowego.

Podczas profesjonalnego zabiegu Genxskin w salonie doświadczamy wieloetapowej pielęgnacji. Od oczyszczania i peelingu, poprzez nakładanie kremu, serum i specjalistycznej maski, aż po stymulujący masaż twarzy. W pielęgnacji domowej ważne jest podtrzymanie efektów tego zabiegu. Kosmetyki do użytku domowego są kompatybilne z zabiegiem profesjonalnym – wysokostężone i różnorodne. Gwarantują doskonałe efekty! Lwia zmarszczka, bruzdy nosowo-wargowe i zmarszczki wokół ust stają się wygładzone i wypełnione, co pomaga zachować trójkąt piękna” i zapobiega utrwaleniu się „negatywnych” zmarszczek mimicznych.

pixel